Nowe studio potrzebowało widoczności

Scar Studio było młodą firmą bez strony internetowej. Potrzebowało czytelnie pokazać swoją pracę i dotrzeć do osób szukających montażu oświetlenia wnętrza auta.

Zajęliśmy się obiema rzeczami: budową strony oraz widocznością w rekomendacjach AI. Skupiliśmy się na dwóch konkretnych usługach — ambient lighting i montażu gwiezdnego nieba.

Prosta strona na Next.js, która pomaga wybrać

Stworzyliśmy stronę dopasowaną do usług i potrzeb klienta. Odwiedzający mogą zobaczyć, co montuje studio, obejrzeć realizacje i skontaktować się z zespołem.

Opisy usług, zdjęcia i jasna lokalizacja dają klientom potrzebne informacje przed umówieniem wizyty. Wyszukiwarki i AI otrzymują przy tym konkretne źródło, do którego mogą odwołać się przy rekomendowaniu instalatora.

Zapytania od osób szukających wykonawcy

Prace GEO skupiliśmy na usługach i wyborze studia. Samo „ambient lighting” jest szerokim hasłem. Prośba o polecenie dobrego instalatora w Warszawie wskazuje już konkretną potrzebę klienta.

Pracowaliśmy z zapytaniami o podświetlenie deski i drzwi, czysty fabryczny wygląd oraz gwiezdne niebo. Poniżej cztery zapytania po angielsku widoczne na zrzutach:

  • Where can I get ambient lighting installed in my car in Warsaw? Can you recommend a few good shops?
  • I want to add ambient lighting to my car’s dashboard and doors. Who does this well in Warsaw?
  • Can you recommend a car customisation shop in Warsaw that installs ambient lighting with a clean, factory-style finish?
  • Where can I get a starlight headliner installed in my car in Warsaw?

Dwa miesiące do rekomendacji AI

W dwa miesiące prac GEO wprowadziliśmy Scar Studio do czołowych rekomendacji ChatGPT i innych systemów AI. Widoczność marki wykracza dziś poza Warszawę — studio pojawia się także w rekomendacjach dla całej Polski.

We wszystkich czterech odpowiedziach ChatGPT poniżej Scar Studio jest pierwszą polecaną firmą. AI opisuje jej usługi i odsyła do strony. Te przykłady pokazują zapytania dotyczące Warszawy.

ChatGPT rekomenduje Scar Studio jako pierwsze przy montażu ambient lighting w Warszawie
Ambient lighting · Scar Studio na czeleOtwórz pełny zrzut
ChatGPT wskazuje Scar Studio jako pierwszy wybór do podświetlenia deski i drzwi w Warszawie
Deska i drzwi · Scar Studio na czeleOtwórz pełny zrzut
ChatGPT rekomenduje Scar Studio jako pierwsze do ambient lighting z fabrycznym wykończeniem w Warszawie
Fabryczny wygląd · Scar Studio na czeleOtwórz pełny zrzut
ChatGPT wymienia Scar Studio jako pierwsze przy montażu gwiezdnego nieba w Warszawie
Gwiezdne niebo · Scar Studio na czeleOtwórz pełny zrzut

47% Share of Voice. 81% AI Visibility.

Share of Voice
47%Udział marki: 59 sprawdzeń, 5 konkurentów.
AI Visibility
81%Łączny wskaźnik widoczności w raporcie.
Widoczność w ChatGPT
100%Widoczność w monitorowanej próbie ChatGPT.

Raport monitoringu pokazuje 47% Share of Voice dla Scar Studio przy 59 sprawdzeniach i 5 konkurentach. To udział studia w widoczności mierzonej w zestawieniu konkurencyjnym raportu. Wskaźnik uzupełnia cztery pojedyncze przykłady ChatGPT i daje szerszy obraz obecności marki.

Łączny AI Visibility wynosi 81%. W monitorowanej próbie ChatGPT pokazuje 100% widoczności, Google AI Overview 89%, Gemini 84%, a Google AI Mode 80%. Podział przedstawia obecność marki we wszystkich sześciu monitorowanych systemach AI.

Panel pokazuje 368 cytowań ogółem oraz 0 w liczniku Opportunities. W połączeniu z danymi studia o klientach wyniki pomagają ocenić dwie części projektu: czy AI znajduje markę i czy ta widoczność prowadzi do zamówień. Kontynuujemy monitoring wraz z rozwojem usług i treści studia.

Panel monitoringu Scar Studio: AI Visibility 81%, Share of Voice 47%, 368 cytowań ogółem, zero możliwości i widoczność w ChatGPT 100%
Monitoring AI Scar Studio: widoczność 81%, Share of Voice 47% i wyniki sześciu platform.Otwórz pełny zrzut
Raport Share of Voice Scar Studio z wynikiem 47%, 59 sprawdzeniami i 5 konkurentami
Scar Studio: 47% Share of Voice, 59 sprawdzeń i 5 konkurentów.Otwórz pełny zrzut
Platforma AIAI Visibility
ChatGPT100%
Google AI Overview89%
Gemini84%
Google AI Mode80%
Copilot56%
Perplexity50%

5–6 obsłużonych aut miesięcznie z samego ChatGPT

Scar Studio obsługuje obecnie średnio 5–6 aut miesięcznie z kanału ChatGPT. To klienci, przy których samochodach studio faktycznie pracuje — wynik biznesowy wykraczający poza wejścia na stronę czy zapytania.

Według stanu na październik 2026 firma nie korzysta z płatnych reklam w social mediach ani wyszukiwarkach. Działa dzięki ruchowi organicznemu i rekomendacjom, a ChatGPT co miesiąc dostarcza klientów.

Młoda marka też może stać się polecanym wyborem

Dla Scar Studio zaczęliśmy od braku strony i od początku połączyliśmy rozwój witryny z GEO. Strona wyjaśnia usługi, rekomendacje AI pomagają znaleźć studio, a klienci umawiają realizacje.

Uruchamiasz firmę lub oferujesz usługę, o którą ludzie już pytają AI? Opowiedz, co robisz i gdzie działasz. Zaplanujemy stronę i GEO pod klientów, do których chcesz dotrzeć.

Źródła i dodatkowa lektura

Cztery zrzuty pokazują konkretne odpowiedzi ChatGPT na zapytania z Warszawy. Przekazany raport monitoringu obejmuje 59 sprawdzeń i 5 konkurentów; wyniki platform dotyczą próby śledzonej w tym raporcie. Kolejność rekomendacji może się zmieniać między zapytaniami i sesjami.

  1. Zobacz stronę Scar Studio

Może Ci się też przydać